Zapisy ruszają 7 czerwca w południe!

Bieg Powstania Warszawskiego to impreza, która zajmuje wyjątkowe miejsce w sercach wielu pasjonatów biegania. Chętnych do udziału w nim rok w rok nie brakuje. Zawsze towarzyszy mu niezwykła otoczka i podniosła atmosfera. Nie inaczej będzie i w tym roku, chociaż nowinek także nie zabraknie.

31. Bieg Powstania Warszawskiego w 2022 r. odbędzie się w sobotę, 30 lipca, warto uwzględnić tę datę planując wakacje. Dla uczestników przygotowano dwie trasy: 5-kilometrową oraz 10-kilometrową. Start poszczególnych biegów nastąpi o godzinie 20:30 (5 km) i 21:00 (10 km). Będzie to już druga impreza Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”, organizowana w nowej formule współpracy Miasta Stołecznego Warszawy (a konkretnie AKTYWNEJ WARSZAWY) i Fundacji „Maraton Warszawski”.

Zapisy na 31. Biegu Powstania Warszawskiego rozpoczną się 7 czerwca o godz. 12:00 i potrwają aż do 28 lipca 2022 r. Najłatwiej zapisać się online na STRONIE REJESTRACJI.

TRASY Z HISTORIĄ W TLE

Biegacze, którzy mieli już okazję uczestniczyć w Biegu Powstania Warszawskiego, wiedzą, że jest to wydarzenie o wyjątkowym charakterze. Od startu do mety biegaczom towarzyszy podniosła atmosfera i poczucie oddawania honoru bohaterom wydarzeń z 1944 r. Oczywiście trasy biegów są powiązane z symbolicznymi dla Powstania miejscami. Linia startu, wspólna dla obu dystansów będzie usytuowana w pobliżu Pomnika Powstania Warszawskiego. Meta, również wspólna dla biegu na 5 i 10 km, zostanie zlokalizowana na ulicy Konwiktorskiej. To wzdłuż tej ulicy w sierpniu 1944 r. przebiegała linia frontu.

Dystanse rozgrywane w ramach Biegu Powstania Warszawskiego zachowują swój sportowy charakter, a trasy są atestowane. Zawodnicy, planujący uzyskać wymarzone czasy (a ze względu na porę startu, może być ku temu dogodna okazja) będą mogli skorzystać z pomocy pacemakerów.

KAŻDY MOŻE UCZCIĆ PAMIĘĆ BOHATERÓW

Jednocześnie w tegorocznej edycji Biegu Powstania Warszawskiego może wziąć udział każdy w… dowolnym miejscu w Polsce. Impreza będzie bowiem miała także swoją wirtualną odsłonę tak, by każdy miał możliwość uczczenia rocznicy zrywu z 1944 r., jeżeli nie będzie w stanie zrobić tego fizycznie w stolicy. Wszyscy uczestnicy startujący wirtualnie będą mieli tydzień na pokonanie wybranego dystansu, ale oczywiście są zaproszeni do tego, by wyruszyć na swój bieg 30 lipca o godz. 20:30, aby połączyć się symbolicznie z uczestnikami biegu w Warszawie. Warto dodać, że uczestnicy biegu wirtualnego również otrzymają medale, a w ramach rywalizacji prowadzone będą klasyfikacje. Zapisy do wirtualnej odsłony wydarzenia rozpoczną się w drugiej połowie czerwca.

EDYCJA SPECJALNA AKCJI #BIEGAMDOBRZE

Tak, jak w przypadku wielu biegów organizowanych przez Fundację „Maraton Warszawski”, tak również w ramach 31. Biegu Powstania Warszawskiego organizowana będzie unikalna akcja #BiegamDobrze. W ramach tego projektu – zapoczątkowanego w 2015 roku – biegacze charytatywni zebrali blisko 7 mln zł na cele dobroczynne. e względu na szczególny charakter Biegu Powstania Warszawskiego, akcja będzie miała tym razem również wyjątkowe zasady. O szczegółach dowiecie się na stronie akcji >>>

KTO PIERWSZY, TEN… OSZCZĘDNIEJSZY

W 31. Biegu Powstania Warszawskiego warto nie tylko szybko pobiec, ale także błyskawicznie zapisać się do zawodów. Im wcześniej wniesiemy opłatę startową, tym mniej będzie nas to bowiem kosztowało. Pierwszych 1000 uczestników wniesie opłatę w wysokości 60 zł za bieg na 5 km lub 70 zł za bieg na 10 km. Ci, którzy trafią na listy, zanim znajdzie się na nich 4 tysiące osób zapłacą kolejno 70 lub 80 zł. Po przekroczeniu tej bariery, koszt pakietów wzrasta o kolejne 10 zł. Pamiętajcie, że decydujący jest moment dokonania pełnej rejestracji, czyli wypełnienia formularza oraz wniesienia opłaty startowej. Ostatnią szansą na udział będą zapisy w Biurze Zawodów. 

Chociaż Bieg Powstania Warszawskiego już ze względu na sam swój symboliczny wymiar jest wydarzeniem, do którego specjalnie nie trzeba namawiać, to tegoroczna odsłona zapowiada się szczególnie wyjątkowo. Sporo nowych atrakcji, możliwość udziału w wirtualnej odsłonie czy nowy wymiar akcji #BiegamDobrze sprawiają, że ta edycja będzie na pewno różnić się od poprzednich. Jedno pozostanie niezmienne – niezapomniana, unikalna atmosfera, która sprawia, że po prostu nie może Cię zabraknąć na starcie. Zapisz się na 31. Bieg Powstania Warszawskiego i razem z nami uczcij rocznicę tego historycznego wydarzenia i jego Bohaterów.

 

 ZAPISZ SIĘ NA BIEG >>>