Pobierz informator na 32. Bieg Powstania Warszawskiego – przeczytaj wszystko, co musisz wiedzieć przed startem.

KLIKNIJ TUTAJ – POBIERZ INFORMATOR >>>


Dodatkowo – poniżej przeczytasz wybrane, techniczne informacje o wydarzeniu:


DYSTAN
SE

32. Bieg Powstania Warszawskiego zostanie rozegrany na dwóch dystansach: 5 km oraz 10 km.

START

Start 32. edycji Biegu Powstania Warszawskiego zaplanowano na 29 lipca 2023 r. Starty biegów będą zlokalizowane na Placu Krasińskich w Warszawie, w okolicy Pomnika Powstania Warszawskiego. Bieg na 5 km wystartuje o godz. 20:30, a 10 km o godz. 21:00.

 • Start biegu na 5 km odbędzie się spod bramy startowej. Prosimy  o ustawianie się w swoich strefach czasowych wyznaczonych przez flagi. 
 • Uczestnicy biegu na 10 km wchodzą do swoich stref startowych zaraz po starcie „piątki”. Na ok. 5 minut przed startem, po odśpiewaniu Hymnu Narodowego, wszyscy razem przejdziemy wspólnie 100 metrów na linię startu biegu na 10 km. 

TRASA

Mapy tras obu dystansów znajdują się TUTAJ. 

Prosimy o zapoznanie się z przebiegiem i profilem trasy oraz zachowanie ostrożności – na niektórych odcinkach trasy występują progi zwalniające, a na ul. Karowa (kręty zbieg) nawierzchnia jest nierówna (tzw. kocie łby). 

DOJAZD NA START

W okolicach startu i mety 32. Biegu Powstania Warszawskiego liczba dostępnych miejsc parkingowych jest bardzo ograniczona, dlatego zachęcamy Was do skorzystania z komunikacji miejskiej. Sugerujemy skorzystanie z autobusów i tramwajów, które zatrzymują się na Pl. Bankowym lub przystanku Muranów oraz metra – stacja Ratusz Arsenał.

Uczestnikom biegu, na mocy Uchwały Rady m.st. Warszawy, w dniu biegu przysługuje bezpłatny przejazd komunikacją miejską na postawie numeru startowego. 

Bezpłatne „kartonikowe” wejściówki wielorazowego użytku umożliwiające wejście do metra przez barierki będą do pobrania w Biurze Zawodów przy punkcie INFO. 

ZAPISY

Zapisy na bieg trwają od 31 maja o godz. 12:00 do 28 lipca 2023. Zapisy dostępne są na stronie REJESTRACJI

OPŁATY

Opłaty startowe za udział w 32. Biegu Powstania Warszawskiego na dystansie 5 km i 10 km zależą od liczby zarejestrowanych na bieg uczestników i zmieniają się zgodnie z informacją w poniższej tabeli:

                            

do 1000 nadanych numerów startowych
**

od 1001
do 4000 nadanych numerów startowych
**

od 4001 nadanych numerów startowych
**

od 27 lipca

Cena pakietu dla biegu na 5 km

60 zł

70 zł

80 zł

90 zł

Cena pakietu dla biegu na 10 km

70 zł

80 zł

90 zł

99 zł

* Numer startowy zostaje nadany zawodnikowi po wniesieniu pełnej opłaty startowej za wybrany dystans.

** Łączna liczba nadanych numerów startowych na dystansie 5 km oraz 10 km w 32. Biegu Powstania Warszawskiego

PAMIĄTKOWA KOSZULKA

Jeśli chcesz otrzymać w pakiecie startowym pamiątkową koszulkę 32. edycji Biegu Powstania Warszawskiego możesz ją zamówić i opłacić podczas rejestracji. Cena koszulki technicznej z pamiątkowym nadrukiem to 39,00 zł. Liczba dostępnych koszulek jest ograniczona.

Koszulki do swoich pakietów można zamawiać do 20 lipca. W przypadku pakietów wysyłkowych – do 17 lipca.

Zobacz wzór oficjalnej koszulki >>>

KOSZULKI DAMSKIEXSSMLXLXXL

dł./szer.
w klatce piersiowej

62/4263,5/4565/4867/5169/5571/59

KOSZULKI
MĘSKIE

XSSMLXLXXL
dł./szer.
w klatce piersiowej
68/4670/4972/5274/5576/5978/63

 KTO MOŻE WYSTARTOWAĆ

W biegu wystartować może każdy w dobrym stanie zdrowia, kto najpóźniej w dniu biegu skończy:

 • 13 lat w przypadku biegu na dystansie 5 km
 • 15 lat w przypadku biegu na dystansie 10 km

START ZAWODNIKÓW NA WÓZKACH

Zawodnicy na wózkach inwalidzkich z napędem bezpośrednim dopuszczeni są do rywalizacji na dystansie 5 i 10 km w ramach 32.  Biegu Powstania Warszawskiego.

Zawodnicy, którzy przedstawią dokument potwierdzający niepełnosprawność zostaną zwolnieni z opłaty startowej za bieg. Skan dokumentu należy przesłać na adres info@maratonwarszawski.com po zarejestrowaniu się na bieg.

Prosimy o zapoznanie się z przebiegiem oraz profilem trasy >>>
Prosimy o zachowanie ostrożności – na niektórzy odcinkach (np. ul. Karowa) nawierzchnia nie jest asfaltowa, na trasie występują progi zwalniające.

ZDJĘCIA Z BIEGU

Podczas biegu zdjęcia będzie robił znany Wam Fotomaraton.pl. Na Waszych numerach startowych znajduje się obrazek-kod QR oraz kod, który pozwoli Wam otrzymać zdjęcia z biegu. Czytaj więcej >>>

ODBIÓR PAKIETÓW

Pakiety startowe na bieg będzie można odebrać w Biurze Zawodów, w Ośrodku Polonia przy ul. Konwiktorskiej 6 w Warszawie, w dniach:

 • 27 lipca (czwartek) w godz. 14-20
 • 28 lipca (piątek) w godz. 14-20
 • 29 lipca (sobota) w godz. 10-16
 • 29 lipca (sobota) w godz. 16-18 – odbiór pakietów wyłącznie dla zawodników spoza Warszawy.


  Pamiętaj! 
  Kolejki tworzą się w momencie otwarcia biura zawodów. Jeżeli chcesz komfortowo odebrać pakiet – nie przychodź na samo otwarcie.

  Jeśli odbierasz pakiet startowy osobiście – pakiet zostanie wydany na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

  Jeśli chcesz, żeby ktoś odebrał pakiet startowy w Twoim imieniu – wydrukuj i podpisz kartę startową oraz dołącz ksero swojego dowodu osobistego. Na podstawie tych dwóch dokumentów Twój pakiet startowy będzie mogła odebrać inna osoba. Aby pobrać kartę startową zaloguj się na stronie: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/, wejdź w zakładkę TWOJE BIEGI, wybierz przycisk SZCZEGÓŁY, a następnie POBIERZ KARTĘ STARTOWĄ.

  UWAGA! Karty startowe dostępne są na profilu na około 2 tygodnie przed biegiem. 

WYSYŁKA PAKIETÓW

Jeśli nie możecie pojawić się w Biurze Zawodów osobiście – istnieje opcja zamówienia pakietu wysyłkowego. Możliwość zamawiania tej usługi istnieje do dnia 17 lipca. Koszt wysyłki to 35 zł. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>>

DEPOZYT

Depozyty będą dostępne dla biegaczy w godzinach 18:00-23:00.

Depozyty biegu na 10 km znajdować będą się na Sali gimnastycznej LO Mistrzostwa Sportowego, przebieralnie dedykowane dla tego biegu mieścić będą się na terenie szkoły.

Depozyty i przebieralnie biegu na 5 km znajdą się na ulicy Konwiktorskiej. 

Szczegóły przedstawia mapa poniżej.

PACEMAKERZY

W uzyskaniu wymarzonego czasu na dystansie 5 km i 10 km biegaczy wspierać będą pacemakerzy. Swój cel zrealizujesz wybierając pace’a biegnącego na czas:

5 km – 20:00, 22:30, 25:00, 27:30, 30:00, 35:00 lub 40:00 minut.

10 km – 40:00, 42:30, 45:00, 47:30, 50:00, 52:30, 55:00, 57:30, 60:00

PUNKT NAWADNIANIA I PAKIET REGENERACYJNY

Punkt nawadniania z wodą będzie znajdował się na ok. 5,5 km (ul. Solec) na trasie biegu na 10 km.

Po ukończeniu biegu każdy z biegaczy otrzyma napój oraz przekąskę. 

MEDAL

Po biegu każdy uczestnik będzie miał możliwość wygrawerowania swojego czasu na rewersie medalu. Usługę można wykupić podczas rejestracji na biegu lub na miejscu. Cena usługi to 25 złotych.

Wzór medalu 32. Biegu Powstania Warszawskiego możecie zobaczyć TUTAJ >>>

KLASYFIKACJE

Podczas rejestracji możliwy jest wybór dodatkowej klasyfikacji. Dostępne są następujące klasyfikacje: warszawiak, warszawianka
radcy prawni, adwokaci, policja, straż miejska, straż pożarna, wojsko.

FAKTURA ZA OPŁATĘ STARTOWĄ

Zawodnik indywidualny

Fakturę za opłatę startową w biegu można uzyskać zaznaczając chęć jej otrzymania podczas rejestracji na bieg. Po zakończonej rejestracji dokonanie zmian nie będzie możliwe.

Jeśli przy rejestracji na bieg zaznaczyłeś chęć otrzymania faktury oraz wpisałeś prawidłowo dane do jej wystawienia to faktura będzie dostępna do pobrania, po zalogowaniu się na stronie: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/, w zakładce TWOJE BIEGI, przy danym wydarzeniu pod przyciskiem FAKTURA.

Będzie ona dostępna, zgodnie z przepisami ustawy o VAT, od 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła wpłata (np. jeżeli zapłaciłeś za bieg w grudniu to faktura do pobrania jest dostępna 15 stycznia!).

Grupa biegaczy

W celu otrzymania faktury pro-forma i zbiorczego opłacenia startu wielu uczestników każdy z biegaczy powinien zapisać się indywidualnie na stronie https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/. Biegacze NIE POWINNI w swoich zgłoszeniach zaznaczać opcji faktura ani opłacać startu.

W celu otrzymania faktury zbiorczej za wszystkich zgłoszonych przez dany podmiot biegaczy, należy przesłać listę tych zawodników (wraz z informacją o wybranej opcji pakietu startowego – podstawowy bez koszulki / z koszulką pamiątkową) na adres ksiegowosc@maratonwarszawski.com

Lista taka powinna zawierać imię i nazwisko każdego z biegaczy, wybraną opcję pakietu startowego i numer zgłoszenia (numer rejestracji dostarczany mailem po indywidualnej rejestracji).