#BiegamDobrze DLA BOHATERÓW to edycja specjalna biegowej akcji charytatywnej Fundacji „Maraton Warszawski”.

Twój udział w 33. Biegu Powstania Warszawskiego, poza wymiarem symbolicznym może dać realne wsparcie. 27 lipca na starcie stanie kilka tysięcy osób. Razem mamy ogromną siłę, aby pomóc Powstańcom!

W ramach projektu #BiegamDobrze – zapoczątkowanego w 2015 roku – biegacze charytatywni zebrali ponad 8 milionów złotych na cele dobroczynne. Przy okazji 33. Biegu Powstania Warszawskiego już po raz trzeci nasza pomoc trafi do Bohaterów z 1944 roku.

 

 

WYJĄTKOWE ZASADY

Bieg Powstania Warszawskiego ma szczególny charakter, dlatego wyjątkowy będzie też format akcji #BiegamDobrze.

W odróżnieniu od standardowych zasad projektu, udział w edycji specjalnej nie jest drogą do zdobycia pakietu startowego. Wirtualną zbiórkę dobroczynną może założyć każda osoba, która ma już nadany numer na 33. Bieg Powstania Warszawskiego. W tym przypadku akcja nie jest bowiem efektem współpracy z organizacjami dobroczynnymi, a celową inicjatywą organizatorów i uczestników. To niepowtarzalna szansa na to, by zaangażować się we wspólny szczytny cel, podziękować i okazać wsparcie Bohaterom Powstania.

 

 

DLA BOHATERÓW

Podopieczni Stowarzyszenia Monopol Warszawski, zgromadzeni wokół Domu Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 22, to grupa najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego. W trakcie okupacji byli dziećmi lub nastolatkami. Okres II wojny światowej i krwawego zrywu niepodległościowego zmienił ich młodzieńcze plany i naznaczył wyniesioną traumą i uszczerbkiem na zdrowiu.

Dziś mają ponad 90 lat, słaby wzrok i słuch, kłopoty z poruszaniem się, a mimo to jest w nich ogromna motywacja do życia i budzący podziw hart ducha.

Obecnie najpilniejszą sprawą dla każdego z weteranów jest zakup indywidualnie dobranego aparatu słuchowego. Problemy ze słuchem doprowadzają Powstańców do wycofywania się z życia społecznego, coraz większe problemy z koncentracją, pamięcią, zagubienie i popadanie w stany demencji.

Zebrane przez uczestników #BiegamDobrze dla Bohaterów środki, pozwolą przebadać słuch i zakupić kolejnym osobom aparaty, podnoszące komfort ich życia.

 

JAK TO DZIAŁA?

Masz już nadany numer startowy?

1. Zaloguj się na stronie rejestracji, wejdź w zakładkę „Twoje Biegi” i w kilka minut załóż swoją wirtualną zbiórkę charytatywną.
2. Skopiuj link do zbiórki i przekaż go swoim znajomym zachęcając ich do dołączenia do Twojej akcji, zasilenia skarbonki i wsparcia Powstańców Warszawskich. Również Ty możesz zasilić swoją zbiórkę.
3. Pamiętaj, że #BiegamDobrze nie ma limitów. Możesz ustalić swój indywidualny cel i podjąć własne wyzwanie.

 

Jeżeli na swojej zbiórce do 23 lipca zgromadzisz co najmniej 300 zł –  otrzymasz w swoim pakiecie startowym niespodziankę będącą naszym podziękowaniem za Twoją pomoc. Jednak niezależnie od tego, jaką kwotę uda Ci się zebrać – liczy się Twoje zaangażowanie i każda złotówka, która pomoże Tym, którzy potrzebują naszego wsparcia.

Przejdź na stronę rejestracji, kliknij w przycisk „Twoje Biegi” i dołącz do akcji! >>>

Beneficjentem projektu jest Stowarzyszenie Monopol Warszawski

Stowarzyszenie Monopol Warszawski jest organizacją non profit, która angażuje się od 2001 roku w projekty społeczne, kulturalne, edukacyjne i turystyczne. Szczególną grupą, na rzecz której podejmujemy działania, są Powstańcy Warszawscy. W ramach akcji "Pamiętamy i pomagamy" dotarliśmy do weteranów z bezpłatną pomocą w drobnych naprawach domowych. Następnie w 2018 roku utworzyliśmy w Warszawie przy ul. Nowolipie 22 pierwszy i jedyny w Polsce dzienny ośrodek dla weteranów - uczestników Powstania Warszawskiego. Obecnie realizujemy program animacji społeczno-kulturalnej dla warszawskich kombatantów. Spotkania międzypokoleniowe, uczestnictwo w wystawach, koncertach czy spektaklach, jak również codzienne aktywności są coraz większym wyzwaniem dla osób, które zbliżają się do swoich setnych urodzin. Z pozyskanych w ramach zbiórek w trakcie 31. i 32. Biegu Powstania Warszawskiego - środków sfinansowaliśmy zakup okularów korekcyjnych, wózków inwalidzkich, chodzików oraz ciśnieniomierzy. Cały sprzęt służy obecnie Powstańcom Warszawskim. Ogromnie się cieszymy, że jesteśmy partnerem tegorocznej akcji Fundacji „Maraton Warszawski”, inicjatora akcji charytatywnej #BiegamDobrze dla Bohaterów podczas 33. Biegu Powstania Warszawskiego. Prosimy o wsparcie naszych działań. W tym roku zbieramy na aparaty słuchowe dla weteranów!