#BiegamDobrze DLA BOHATERÓW to edycja specjalna unikalnej akcji charytatywnej Fundacji „Maraton Warszawski”. Twój udział w 32. Biegu Powstania Warszawskiego, poza wymiarem symbolicznym może mieć wymiar realnego wsparcia. 29 lipca na starcie stanie kilka tysięcy osób. Razem mamy ogromną siłę, aby pomóc Powstańcom cieszyć się życiem!

W ramach projektu #BiegamDobrze – zapoczątkowanego w 2015 roku – biegacze charytatywni zebrali blisko 7 milionów złotych na cele dobroczynne. Przy okazji 32. Biegu Powstania Warszawskiego już po raz drugi nasza pomoc trafi do Bohaterów z 1944 roku.

WYJĄTKOWE ZASADY

Bieg Powstania Warszawskiego ma szczególny charakter, dlatego wyjątkowy będzie też format akcji #BiegamDobrze. W odróżnieniu od standardowych zasad projektu, udział w edycji specjalnej nie jest drogą do zdobycia pakietu startowego. Wirtualną zbiórkę dobroczynną może założyć każda osoba, która ma już nadany numer na 32. Bieg Powstania Warszawskiego. W tym przypadku akcja nie jest bowiem efektem współpracy z organizacjami dobroczynnymi, a celową inicjatywą organizatorów i uczestników. To po prostu niepowtarzalna szansa na to, by zaangażować się we wspólny szczytny cel, podziękować i okazać wsparcie Bohaterom Powstania.

DLA BOHATERÓW

Podopieczni Stowarzyszenia Monopol Warszawski,  zgromadzeni wokół Domu Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 22, to grupa najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego. W trakcie okupacji byli dziećmi lub nastolatkami. Okres II wojny światowej i krwawego zrywu niepodległościowego zmienił ich młodzieńcze plany i naznaczył wyniesioną traumą i uszczerbkiem na zdrowiu. Dziś mają ponad 90 lat, słaby wzrok i słuch, kłopoty z poruszaniem się, a mimo to jest w nich ogromna motywacja do życia i budzący podziw hart ducha.
 

Zebrane przez Ciebie środki pomogą w zapewnieniu Powstańcom Warszawskim jak najlepszej kondycji psychicznej i fizycznej. Z dobrze dobranym aparatem słuchowym, którego średni koszt to 15 000 złotych, wózkiem inwalidzkim (1000 – 1700 zł) czy chodzikiem rehabilitacyjnym (350 – 400 zł) Powstańcy Warszawscy mają szansę na udział w życiu społecznym i na pogodną codzienność.

JAK TO DZIAŁA?

Masz już nadany numer startowy?

1. Zaloguj się na stronie rejestracji, wejdź w zakładkę „Twoje Biegi” i w kilka minut załóż swoją wirtualną zbiórkę charytatywną.
2. Skopiuj link do zbiórki i przekaż go swoim znajomym zachęcając ich do dołączenia do Twojej akcji, zasilenia skarbonki i wsparcia Powstańców Warszawskich. Również Ty możesz zasilić swoją zbiórkę.
3. Pamiętaj, że #BiegamDobrze nie ma limitów. Możesz ustalić swój indywidualny cel i podjąć własne wyzwanie.

Nieważne czy zbierzesz 10 czy 500 złotych. Tu nie ma limitów. Jeżeli na swojej zbiórce zgromadzisz co najmniej 300 zł –  otrzymasz w swoim pakiecie startowym niespodziankę będącą naszym podziękowaniem za Twoją pomoc. Co to będzie, powiemy niebawem. Jednak niezależnie od tego, jaką kwotę uda Ci się zebrać – liczy się Twoje zaangażowanie i każda złotówka, która pomoże Tym, którzy potrzebują naszego wsparcia.

PAMIĘTAJ – W SŁUSZNEJ SPRAWIE BIEGNIE SIĘ LŻEJ!

REGULAMIN #BiegamDobrze dla Bohaterów >>>

Beneficjentem projektu jest Stowarzyszenie Monopol Warszawski

Stowarzyszenie Monopol Warszawski to organizacja non profit. Angażujemy się w projekty związane m.in. ze wsparciem społecznym osób wykluczonych ze szczególnym uwzględnieniem Powstańców Warszawskich, dla których w 2018 roku uruchomiliśmy jedyny w Polsce dzienny dom pobytu przy ul. Nowolipie 22. Wraz z liczną grupą wolontariuszy koncentrujemy się na zapewnieniu Powstańcom Warszawskim jak najlepszej kondycji psychicznej i fizycznej. Organizujemy spotkania międzypokoleniowe, koncerty, wycieczki. Zapewniamy niezbędny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. Opiekujemy się 152 seniorami. Wszystkie te działania są reakcją na coraz większy brak samodzielności, pojawiającą się samotność i izolację społeczną. Więcej szczegółów na temat naszej działalności: https://www.monopolwarszawski.pl/ * Szczegółowe informacje o Partnerach biorących udział w projekcie zostaną opublikowane na początku lipca na stronie internetowej biegu.