Bieg Powstania Warszawskiego to impreza, która zajmuje wyjątkowe miejsce w sercach wielu pasjonatów biegania. Chętnych do udziału w nim rok w rok nie brakuje. Zawsze towarzyszy mu niezwykła otoczka i podniosła atmosfera. Nie inaczej będzie i w tym roku!

32. Bieg Powstania Warszawskiego w 2023 r. odbędzie się w sobotę, 29 lipca – warto uwzględnić tę datę planując wakacje.

Dla uczestników przygotowano dwie trasy: 5-kilometrową oraz 10-kilometrową.

Start poszczególnych biegów nastąpi o godzinie 20:30 (5 km) i 21:00 (10 km).

Będzie to już druga w tym roku impreza Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”, organizowana w nowej formule współpracy Miasta Stołecznego Warszawy (a konkretnie AKTYWNEJ WARSZAWY) i Fundacji „Maraton Warszawski”.

Zapisy na 32. Biegu Powstania Warszawskiego rozpoczną się 31 maja, o godzinie 12:00 i trwać będą do 27 lipca 2023 r. Najłatwiej zapisać się online na stronie REJESTRACJI.

Zapraszamy do udziału w biegu!

TRASY Z HISTORIĄ W TLE

Biegacze, którzy mieli już okazję uczestniczyć w Biegu Powstania Warszawskiego, wiedzą, że jest to wydarzenie o wyjątkowym charakterze. Od startu do mety biegaczom towarzyszy podniosła atmosfera i poczucie oddawania honoru bohaterom wydarzeń z 1944 r.

Oczywiście trasy biegów są powiązane z symbolicznymi dla Powstania miejscami. Linia startu, wspólna dla obu dystansów będzie usytuowana w pobliżu Pomnika Powstania Warszawskiego. Meta, również wspólna dla biegu na 5 i 10 km, zostanie zlokalizowana na ulicy Konwiktorskiej. To wzdłuż tej ulicy w sierpniu 1944 r. przebiegała linia frontu. Sprawdź, jak wyglądają trasy biegów.

KAŻDY MOŻE UCZCIĆ PAMIĘĆ BOHATERÓW – BIEG WIRTUALNY

W 32. edycji Biegu Powstania Warszawskiego może wziąć udział każdy w… dowolnym miejscu w Polsce. Impreza będzie bowiem miała także swoją wirtualną odsłonę tak, by każdy miał możliwość uczczenia rocznicy zrywu z 1944 r., jeżeli nie będzie w stanie zrobić tego fizycznie w stolicy.

Wszyscy uczestnicy startujący wirtualnie będą mieli tydzień na pokonanie wybranego dystansu, ale oczywiście są zaproszeni do tego, by wyruszyć na swój bieg 29 lipca o godz. 20:30, aby połączyć się symbolicznie z uczestnikami biegu w Warszawie.

Warto dodać, że uczestnicy biegu wirtualnego również otrzymają medale, a w ramach rywalizacji prowadzone będą klasyfikacje.

Szczegóły wirtualnej odsłony biegu znajdziesz TUTAJ >>>

EDYCJA SPECJALNA AKCJI #BIEGAMDOBRZE

Tak, jak w przypadku wielu biegów organizowanych przez Fundację „Maraton Warszawski”, tak również w ramach 32. Biegu Powstania Warszawskiego organizowana będzie unikalna akcja #BiegamDobrze. W ramach tego projektu – zapoczątkowanego w 2015 roku – biegacze charytatywni zebrali blisko 7 mln zł na cele dobroczynne.

W tradycyjnej formule uczestnicy imprez Fundacji mogą zapisać się ścieżką charytatywną i uruchomić zbiórkę na rzecz wybranej organizacji dobroczynnej. Ich zaangażowanie w zbieranie środków jest jednocześnie drogą do zdobycia pakietu startowego od wybranego NGO.

Ze względu na szczególny charakter Biegu Powstania Warszawskiego, akcja będzie miała tym razem również wyjątkowe zasady. Cel zbiórek będzie wspólny dla wszystkich – stąd nazwa akcji #BiegamDobrze dla Bohaterów. Będzie to bowiem sposób nie tylko na uczczenie, ale także wymierne wsparcie Powstańców Warszawskich.

Kolejną zmianą w porównaniu do „tradycyjnej” ścieżki #BiegamDobrze, jest to, że w przypadku nadchodzącego wydarzenia zbiórkę będziemy mogli założyć już po zakupieniu pakietu startowego. W tym przypadku akcja nie jest bowiem efektem współpracy z organizacjami dobroczynnymi, a celową inicjatywą organizatorów i uczestników biegu. To po prostu niepowtarzalna szansa na to, by zaangażować się we wspólny szczytny cel i okazać wsparcie Bohaterom Powstania.

Akcja #BiegamDobrze dla Bohaterów rozpocznie się w czerwcu, wtedy też opublikowane zostaną wszystkie szczegóły projektu. W inicjatywie wziąć udział będzie mógł każdy posiadacz pakietu startowego. Dla biegaczy charytatywnych organizatorzy szykują też specjalny rodzaj podziękowania za ich zaangażowanie.