Weź udział w 33. Biegu Powstania Warszawskiego w dowolnym miejscu na świecie! 5 czerwca, wraz z zapisami na bieg stacjonarny, rozpoczną się zapisy na odsłonę wirtualną wydarzenia!

Weź udział w wirtualnej odsłonie 33. Biegu Powstania Warszawskiego i zostań częścią tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia. Do wyboru jest oczywiście dystans 5 i 10 kilometrów!

Bieg Powstania Warszawskiego to impreza ze wszech miar wyjątkowa. Podniosła atmosfera, upamiętnienie szczególnych wydarzeń historycznych i duży ładunek emocjonalny, jaki ze sobą niesie sprawią, że zajmuje szczególne miejsce w sercach wielu polskich biegaczy.

Chcemy, aby każdy biegacz miał możliwość być częścią wydarzenia i móc w ten sposób oddać cześć Powstańcom i upamiętnić wydarzenia z sierpnia 1944 r. Wszystko bez względu na to, gdzie będzie znajdować się w momencie, gdy tysiące uczestników ruszy na 5- lub 10-kilometrową trasę. Udział w wirtualnym 33. Biegu Powstania Warszawskiego można wziąć, będąc w dowolnym miejscu na świecie.

Zapoznajcie się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi popularnego „wirtuala”!

DYSTANS
W ramach wirtualnej odsłony biegu każdy może wybrać jeden z dwóch dystansów: 5 km lub 10 km.

TERMIN
Bieg należy wykonać w dniach od 27 lipca do 3 sierpnia 2024 r.

Wszystkich, którzy wybiorą wirtualną formę udziału w imprezie, zachęcamy do wystartowania 27 lipca w godzinach wieczornych. Start o wspólnej porze będzie miał dodatkowy, symboliczny wymiar.

ZAPISY

Zapisy na wirtualny 33. Bieg Powstania Warszawskiego startują 5 czerwca i potrwają do 3 sierpnia w panelu rejestracyjnym.

KTO MOŻE WYSTARTOWAĆ

Prawo startu w biegu mają wyłącznie osoby, które najpóźniej do 3 sierpnia 2023 r. ukończą:

 • 13 lat (urodzone przed 4.08.2011 r.) – w biegu na dystansie 5km
 • 15 lat (urodzone przed 4.08.2009 r.) – w biegu na dystansie 10km

PAKIETY

Każdy ma możliwość wyboru jednego z 3 pakietów.

pakiet podstawowy – 19 PLN

 • umieszczenie osiągniętego rezultatu w wynikach biegu wirtualnego
 • wirtualny numer startowy – do samodzielnego wydruku

pakiet wysyłkowy z medalem – 59 PLN

 • umieszczenie osiągniętego rezultatu w wynikach biegu wirtualnego
 • oficjalny numer startowy – wydrukowany
 • oficjalny medal*
 • wysyłka pakietu

pakiet wysyłkowy z medalem i koszulką – 118 PLN

 • umieszczenie osiągniętego rezultatu w wynikach biegu wirtualnego
 • oficjalny numer startowy – wydrukowany
 • oficjalny medal*
 • koszulka techniczna*
 • wysyłka pakietu

* Uczestnicy biegu wirtualnego otrzymują takie same medale i koszulki, jak biegacze, którzy staną na wspólnym starcie w Warszawie.

WYSYŁKA PAKIETU

Zawodnik, który opłaci pakiet z wysyłką oraz poda prawidłowo adres korespondencyjny do dnia 19.07.2024 r. otrzyma pakiet startowy do 26.07.2024 r. włącznie.

Zawodnicy, którzy dokonają opłaty po 19.07.2024 r. otrzymają pakiet startowy w późniejszym terminie, nie później jednak niż do 3.08.2024 r.

WGRYWANIE WYNIKÓW

Swój wynik w biegu można zarejestrować za pomocą aplikacji biegowej w telefonie lub własnego urządzenia śledzącego. Aby wynik pojawił się w wynikach należy wgrać zrzut potwierdzający zrealizowanie celu (widoczny musi być wybrany dystans 5 lub 10 km, czas oraz data) na dedykowanej stronie STS TIMING – (https://live.sts-timing.pl/vbpw2024za pomocą opcji „DODAJ WYNIK”.

Opcja „DODAJ WYNIK” aktywna będzie od momentu rozpoczęcia biegów wirtualnych – od 27 lipca. Termin przesyłania wyników upływa 4 sierpnia.2024 r. o godzinie 23:59.

Niedozwolone jest korzystanie z pauzowania czasu podczas pokonywania dystansu.

Przesłany wynik musi odzwierciedlać bezpośrednie wskazania aplikacji lub zegarka sportowego – w przypadku pokonania większego dystansu niż dystans danego biegu, nie jest możliwe samodzielnie obliczenie uzyskanego czasu np. na podstawie średniego tempa biegu.
 
 

KLASYFIKACJA

Podstawą klasyfikacji jest przesłanie przez stronę zrzutu ekranu z dowolnej aplikacji mobilnej lub zegarka sportowego, który potwierdza pokonanie co najmniej deklarowanego dystansu w określonym czasie.

Każdy uczestnik, który zarejestruje swój wynik, znajdzie się w oficjalnej klasyfikacji Wirtualnego 33. Biegu Powstania Warszawskiego. Dopiero poprawnie zarejestrowany wynik jest podstawą klasyfikacji w biegu!

#BIEGAMDOBRZE DLA BOHATERÓW

Tak, jak uczestnicy biegu stacjonarnego, biegacze startujący wirtualnie będą mieli możliwość wzięcia udziału w akcji #BiegamDobrze dla Bohaterów, w której pomagamy Powstańcom.

Więcej przeczytacie na stronie akcji charytatywnej >>>