Biegam Dobrze dla Bohaterów

31. Biegu Powstania Warszawskiego towarzyszyć będzie unikalna akcja #BiegamDobrze, która jest częścią największych imprez organizowanych przez Fundację „Maraton Warszawski”. W ramach tego projektu – zapoczątkowanego w 2015 roku – biegacze charytatywni zebrali blisko 7 mln zł na cele dobroczynne.

W tradycyjnej formule uczestnicy imprez Fundacji mogą zapisać się ścieżką charytatywną i uruchomić zbiórkę na rzecz wybranej organizacji dobroczynnej. Ich zaangażowanie w zbieranie środków jest jednocześnie drogą do zdobycia pakietu startowego od wybranego NGO.

Ze względu na szczególny charakter Biegu Powstania Warszawskiego, akcja będzie miała tym razem również wyjątkowe zasady. Cel zbiórek będzie wspólny dla wszystkich – stąd nazwa akcji #BiegamDobrze dla Bohaterów. Będzie to bowiem sposób nie tylko na uczczenie, ale także wymierne wsparcie Powstańców Warszawskich.

Kolejną zmianą w porównaniu do „tradycyjnej” ścieżki #BiegamDobrze, jest to, że w przypadku nadchodzącego wydarzenia zbiórkę będziemy mogli założyć już po zakupieniu pakietu startowego. W tym przypadku akcja nie jest bowiem efektem współpracy z organizacjami dobroczynnymi, a celową inicjatywą organizatorów i uczestników biegu. To po prostu niepowtarzalna szansa na to, by zaangażować się we wspólny szczytny cel i okazać wsparcie Bohaterom Powstania.

Akcja #BiegamDobrze dla Bohaterów rozpocznie się jeszcze w czerwcu, wtedy też opublikowane zostaną wszystkie szczegóły projektu. W inicjatywie wziąć udział będzie mógł każdy posiadacz pakietu startowego. Dla biegaczy charytatywnych organizatorzy szykują też specjalny rodzaj podziękowania za ich zaangażowanie.