Liga Mistrzów Warszawy

Koronne biegi stolicy łączą siły tworząc rywalizację, jakiej jeszcze nie było! Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Niepodległości, Półmaraton Warszawski i Maraton Warszawski po raz pierwszy stały się wspólnym polem rywalizacji dla każdego.

Nie musisz być najszybszym z najszybszych, żeby rywalizować. Każdy start w jednym z pięciu koronnych biegów stolicy to punkty w kategoriach wiekowych. W tym sezonie zostały rozegrane już 16. Półmaraton Warszawski i 30. Bieg Konstytucji, jednak każdy ma jeszcze szansę powalczyć o najwyższe lokaty! Wystarczy bowiem, że ukończysz minimum trzy z pięciu biegów należących do Ligi. Najszybsi sięgną po tytuł Mistrza Warszawy w biegach ulicznych. Sprawdź swoje miejsce na biegowej mapie stolicy. 

Zobacz KLASYFIKACJĘ po dwóch biegach >>>


Zapoznaj się z zasadami, startuj z nami i walcz o jak najlepszą lokatę wśród  osób w podobnym wieku:

  1. W klasyfikacji biorą udział biegi Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć” (30. Bieg Konstytucji 3 Maja, 31. Bieg Powstania Warszawskiego i 32. Bieg Niepodległości), 16. Półmaraton Warszawski oraz 44. Maraton Warszawski
  2. Po ukończeniu minimum 3 biegów w tym roku kalendarzowym automatycznie dołączysz do rywalizacji Ligii Mistrzów Warszawy.
  3. Nie poprzestawaj na 3 startach. Wraz z większą liczbą ukończonych biegów, wzrastają Twoje szanse w rywalizacji, gdyż liczone będą aż 4 najlepsze wyniki punktowe.
  4. Klasyfikacja Ligi Mistrzów Warszawy będzie prowadzona jedynie w klasyfikacjach wiekowych, co 10 lat, oddzielnie dla kobiet i mężczyzn
  5. Za poszczególne biegi będą przyznawane punkty według wzoru: czas netto najszybszego zawodnika w danej kategorii wiekowej (zgodnie z pkt. 5) / czas netto uczestnika x 100 pkt. Przykład: czas zwycięzcy w maratonie 2:30. Czas zawodnika 3:50. Przeliczamy na sekundy i otrzymujemy 150/230×100=65,217 punktów.
  6. Pamiętaj, aby na każdy bieg zapisać się z jednego konta na na stronie REJESTRACJI Fundacji „Maraton Warszawski”.
  7. Zdobywcy miejsc I – III w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymają nagrody rzeczowe.

REGULAMIN LIGII MISTRZÓW WARSZAWY >>>