Wolontariat na start!

Wolontariusze od lat są nierozłączną częścią wszystkich naszych wydarzeń. Dzięki Waszej pomocy i zaangażowaniu tworzymy wspaniałą historię warszawskich biegów. Nie inaczej będzie podczas kolejnej edycji Biegu Powstania Warszawskiego.

Dla uczestników biegu przygotowano dwie trasy: na 5 km i 10 km. Praca wolontariuszy w dniu biegu rozpoczyna się w godzinach popołudniowych/wieczornych w zależności od wybranego obszaru działań.

Rekrutacja jest już otwarta, można się zgłaszać! Zapisywać można się do momentu osiągnięcia limitów poszczególnych grup. Bardziej szczegółowe informacje i opisy są dostępne po zalogowaniu się na stronę panelu wolontariusza >>>

DOSTĘPNE SĄ NASTĘPUJĄCE GRUPY ZADANIOWE:


BIURO ZAWODÓW
Serce maratońskiej imprezy. Przez Biuro Zawodów przechodzą wszyscy zarejestrowani biegacze, aby odebrać swój pakiet startowy oraz uzyskać niezbędne informacje.

limit wieku: 14 lat

INFO
To punkt stacjonarny oraz patrole mobilne, które udzielają informacji o biegu i wspomagają na bieżąco działanie imprezy w zakresie informacji. To wolontariusze z tej grupy znają odpowiedź na każde pytanie. Grupa info jest dla osób, które lubią chłonąć wiedzę i szybko przyswajają nowe informacje.

limit wieku: 14 lat

START
Zespół wspierający na starcie. Wolontariusze pomagają biegaczom ustawić się w miejscu zgodnym z zadeklarowanym czasem oraz wypuszczają sukcesywnie kolejne fale biegaczy.

limit wieku: 14 lat

META
Wolontariusze z mety to grupa, która wita biegaczy na mecie, wydaje im napoje oraz owoce. Każdy z biegaczy zostaje obdarowany przez nich uśmiechem oraz zasłużonym medalem. Dostępne są „grupa wydawka (owoce, napoje) oraz „grupa medale”.
limit wieku: 14 lat

EXTRA
Grupa organizacyjna do zadań specjalnych. Bez nich zapewnienie komfortu zarówno biegaczom, jak i wolontariuszom byłoby niemożliwe.
 
limit wieku: 16 lat

ROWERZYŚCI
Nad zabezpieczeniem trasy biegu czuwają wolontariusze na rowerach. Mają oczy dookoła głowy i wyostrzone wszystkie zmysły, aby jak najszybciej reagować na nieprzewidziane sytuacje.

limit wieku: 18 lat

PUNKT ODŻYWIANIA

Wsparcie dla zmęczonych biegaczy na dystansie 10 km. Do zadań wolontariuszy na tych punktach należy przygotowanie stanowisk gotowych do wydawania biegaczom napojów. 

limit wieku: 12 lat
 
CO OD NAS OTRZYMASZ?

Pamiątkową koszulkę, smycz oraz identyfikator, najlepsze kanapki i przekąski oraz paczkę słodkości, certyfikat o odbyciu wolontariatu, nowe znajomości i niezapomnianą atmosferę! 
Nie zapomnimy również o ubezpieczeniu oraz ruchu na świeżym powietrzu.

 

Rekrutację prowadzimy poprzez platformę www.wolontariatfmw.pl

 

Jak się zapisać – krok po kroku:
  1. Zarejestruj się na platformie. Jeżeli masz już konto zaloguj się do platformy. Zakładając profil, podaj jak najwięcej informacji o sobie abyśmy mogli Cię lepiej poznać.
  2. Wybierz przycisk „Zgłoś się do grupy zadaniowej”
  3. Zapoznaj się z opisem poszczególnych grup zadaniowych i wybierz tą która najbardziej Ci odpowiada.
  4. Następnie wybierz przycisk „Zapisz się”, po jego kliknięciu zobaczysz informację zawierającą Twoje dane oraz prośbę o akceptację regulaminu. Jeżeli wszystkie dane się zgadzają, wciśnij przycisk „Aplikuj”. Potwierdzenie przesłania zgłoszenia otrzymasz na wskazany przez Ciebie adres mailowy. WAŻNE! Otrzymanie potwierdzenie przesłania aplikacji nie jest równoznaczne z przyjęciem do wolontariatu.
  5. Twoje zgłoszenie zostanie przesłane do lidera zarządzającego grupą. W przeciągu 14 dni lider udzieli informacji o przyjęciu lub odrzuceniu twojego zgłoszenia.
  6. Jeżeli Twoje zgłoszenie zostanie zaakceptowane otrzymasz od lidera szczegółowe informacje dotyczące pracy w wybranej przez Ciebie grupie zadaniowej.
  7. Jeśli będziesz miał problem z wysłaniem aplikacji, skontaktuj się z nami wolontariat@maratonwarszawski.com.


Zdecydowani? Nie czekajcie, aż zabraknie miejsc, zaproście znajomych  i wspólnie stwórzmy team najlepszych wolontariuszy w mieście.

ZGŁOSZENIA MOŻESZ DOKONAĆ POPRZEZ NASZĄ PLATFORMĘ >>