Przeczytaj przed startem!

DYSTANSE

31. Bieg Powstania Warszawskiego zostanie rozegrany na dwóch dystansach: 5 km oraz 10 km.

START

Start 31. edycji Biegu Powstania Warszawskiego zaplanowano na 30 lipca 2022 r. Starty biegów będą zlokalizowane na Placu Krasińskich w Warszawie, w okolicy Pomnika Powstania Warszawskiego. Bieg na 5 km wystartuje o godz. 20:30, a 10 km o godz. 21:00.

 • Start biegu n 5 km odbędzie się spod bramy startowej. Prosimy  o ustawianie się w swoich strefach czasowych wyznaczonych przez flagi. 
 • Uczestnicy biegu na 10 km wchodzą do swoich stref startowych zaraz po starcie „piątki”. Na ok. 5 minut przed startem, po odśpiewaniu Hymnu Narodowego, wszyscy razem przejdziemy wspólnie 100 metrów na linię startu biegu na 10 km. 

TRASA

Mapy tras obu dystansów znajdują się TUTAJ. 

Prosimy o zapoznanie się z przebiegiem i profilem trasy oraz zachowanie ostrożności – na niektórych odcinkach trasy występują progi zwalniające, a na ul. Karowa (kręty zbieg) nawierzchnia jest nierówna (tzw. kocie łby). 

DOJAZD NA START

W okolicach startu i mety 31. Biegu Powstania Warszawskiego liczba dostępnych miejsc parkingowych jest bardzo ograniczona, dlatego zachęcamy Was do skorzystania z komunikacji miejskiej. Sugerujemy skorzystanie z autobusów i tramwajów, które zatrzymują się na Pl. Bankowym lub przystanku Muranów oraz metra – stacja Ratusz Arsenał.

Uczestnikom biegu, na mocy Uchwały Rady m.st. Warszawy, w dniu biegu przysługuje bezpłatny przejazd komunikacją miejską na postawie numeru startowego.

ZAPISY

Zapisy na bieg trwają od 7 czerwca o godz. 12:00 do 29 lipca 2022. Zapisy dostępne są na stronie REJESTRACJI

OPŁATY

Opłaty startowe za udział w 31. Biegu Powstania Warszawskiego na dystansie 5 km i 10 km zależą od liczby zarejestrowanych na bieg uczestników i zmieniają się zgodnie z informacją w poniższej tabeli.:

 

do 1000 nadanych numerów startowych**

od 1001 do 4000 nadanych numerów startowych**

od 4001 nadanych numerów startowych**

w dniach 27-30.07.2022

Cena pakietu startowego dla biegu na dystansie 5 km

60,00 zł

70,00 zł

80,00 zł

90,00 zł

Cena pakietu startowego dla biegu na dystansie 10 km

70,00 zł

80,00 zł

90,00 zł

99,00 zł

* Numer startowy zostaje nadany zawodnikowi po wniesieniu pełnej opłaty startowej za wybrany dystans.

** Łączna liczba nadanych numerów startowych na dystansie 5 km oraz 10 km w 31. Biegu Powstania Warszawskiego


KOSZULKI

Pula dostępnych do zakupu koszulek startowych została wyczerpana.


KTO MOŻE WYSTARTOWAĆ

W biegu wystartować może każdy w dobrym stanie zdrowia, kto najpóźniej w dniu biegu skończy:

 • 13 lat w przypadku biegu na dystansie 5 km
 • 15 lat w przypadku biegu na dystansie 10 km

 

START ZAWODNIKÓW NA WÓZKACH

Zawodnicy na wózkach inwalidzkich z napędem bezpośrednim dopuszczeni są do rywalizacji na dystansie 5 i 10 km w ramach 31.  Biegu Powstania Warszawskiego.

Zawodnicy, którzy przedstawią dokument potwierdzający niepełnosprawność zostaną zwolnieni z opłaty startowej za bieg. Skan dokumentu należy przesłać na adres info@maratonwarszawski.com po zarejestrowaniu się na bieg.

Prosimy o zapoznanie się z przebiegiem oraz profilem trasy >>>
Prosimy o zachowanie ostrożności – na niektórzy odcinkach (np. ul. Karowa) nawierzchnia nie jest asfaltowa, na trasie występują progi zwalniające.

 

ODBIÓR PAKIETÓW

Pakiety startowe na bieg będzie można odebrać w Biurze Zawodów, w Ośrodku Polonia przy ul. Konwiktorskiej 6 w Warszawie, w dniach:

 • 27 lipca (środa) w godz. 14-20
 • 28 lipca (czwartek) w godz. 14-20
 • 29 lipca (piątek) w godz. 14-20
 • 30 lipca (sobota) w godz. 10-18 – odbiór pakietów wyłącznie dla zawodników spoza Warszawy.

  Pamiętaj! Kolejki tworzą się w momencie otwarcia biura zawodów. Jeżeli chcesz komfortowo odebrać pakiet – nie przychodź na samo otwarcie.

  Jeśli odbierasz pakiet startowy osobiście – pakiet zostanie wydany na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

  Jeśli chcesz, żeby ktoś odebrał pakiet startowy w Twoim imieniu – wydrukuj i podpisz kartę startową oraz dołącz ksero swojego dowodu osobistego. Na podstawie tych dwóch dokumentów Twój pakiet startowy będzie mogła odebrać inna osoba. Aby pobrać kartę startową zaloguj się na stronie: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/, wejdź w zakładkę TWOJE BIEGI, wybierz przycisk SZCZEGÓŁY, a następnie POBIERZ KARTĘ STARTOWĄ.

   

DEPOZYT

Depozyty będą funkcjonowały w godz. 18:00 – 23:00 w hali sportowej LO Mistrzostwa Sportowego im. Generała Broni Władysława Andersa, ul. Konwiktorska 5/7. 

PACEMAKERZY

W uzyskaniu wymarzonego czasu na dystansie 5 km i 10 km biegaczy wspierać będą pacemakerzy. Swój cel zrealizujesz wybierając pace’a biegnącego na czas:

5 km – 20:00, 22:30, 25:00, 27:30, 30:00, 35:00 lub 40:00 minut.

10 km – 40:00, 45:00, 50:00, 55:00, 60:00

PUNKT NAWADNIANIA I PAKIET REGENERACYJNY

Punkt nawadniania z wodą Magnesia będzie znajdował się na ok. 5,5 km (ul. Solec) na trasie biegu na 10 km.

Po ukończeniu biegu każdy z biegaczy otrzyma pakiet regeneracyjny, w ramach którego znajdziecie wodę Magnesia, izotonik oraz banany 

 

MEDAL

Po biegu każdy uczestnik będzie miał możliwość wygrawerowania swojego czasu na rewersie medalu. Usługę można wykupić podczas rejestracji na biegu lub na miejscu.

 

REZYGNACJA Z BIEGU

Rezygnacja z udziału w biegu i przeniesienia opłaty na innego uczestnika lub saldo swojego konta, była możliwa do dn. 23 lipca br. (termin nieprzekraczalny). 
Aktualnie wszystkie Wasze imienne pakiety startowe czekają już w biurze zawodów.FAKTURA ZA OPŁATĘ STARTOWĄ

Zawodnik indywidualny

Fakturę za opłatę startową w biegu można uzyskać zaznaczając chęć jej otrzymania podczas rejestracji na bieg. Po zakończonej rejestracji dokonanie zmian nie będzie możliwe.

Jeśli przy rejestracji na bieg zaznaczyłeś chęć otrzymania faktury oraz wpisałeś prawidłowo dane do jej wystawienia to faktura będzie dostępna do pobrania, po zalogowaniu się na stronie: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/, w zakładce TWOJE BIEGI, przy danym wydarzeniu pod przyciskiem FAKTURA.

Będzie ona dostępna, zgodnie z przepisami ustawy o VAT, od 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła wpłata (np. jeżeli zapłaciłeś za bieg w grudniu to faktura do pobrania jest dostępna 15 stycznia!).

Grupa biegaczy

W celu otrzymania faktury pro-forma i zbiorczego opłacenia startu wielu uczestników każdy z biegaczy powinien zapisać się indywidualnie na stronie https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/. Biegacze NIE POWINNI w swoich zgłoszeniach zaznaczać opcji faktura ani opłacać startu.

W celu otrzymania faktury zbiorczej za wszystkich zgłoszonych przez dany podmiot biegaczy, należy przesłać listę tych zawodników (wraz z informacją o wybranej opcji pakietu startowego – podstawowy bez koszulki / z koszulką pamiątkową) na adres ksiegowosc@maratonwarszawski.com

Lista taka powinna zawierać imię i nazwisko każdego z biegaczy, wybraną opcję pakietu startowego i numer zgłoszenia (numer rejestracji dostarczany mailem po indywidualnej rejestracji).