Pobiegnij dla Bohaterów

Dołącz do uczestników akcji #BiegamDobrze dla Bohaterów!
 
Podopieczni Stowarzyszenie Monopol Warszawski zgromadzeni wokół Domu Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 22, to grupa najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego. W trakcie okupacji byli dziećmi lub nastolatkami.
 
Okres II wojny światowej i krwawego zrywu niepodległościowego zmienił ich młodzieńcze plany i naznaczył wyniesioną traumą i uszczerbkiem na zdrowiu. Dziś mają ponad 90 lat, słaby wzrok i słuch, kłopoty z poruszaniem się, a mimo to jest w nich ogromna motywacja do życia i budzący podziw hart ducha.
 
W ramach #BiegamDobrze dla Bohaterów zbieramy środki, które zamienione na nowy aparat słuchowy, chodzik czy wózek pozwolą na wydobycie się z poczucia osamotnienia i bezradności. Biegnij, pamiętając o Powstańcach!
 
Jak możesz pomóc?
 
Jeżeli na swojej zbiórce zgromadzić m.in. 300 zł, w podziękowaniu w swoim pakiecie startowym otrzymasz zaproszenia do Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Narodowego w Warszawie. Jednak niezależnie od tego ile środków uda Ci się zebrać, najważniejsze będzie Twoje realne zaangażowanie.
 

Pamiętaj, w słusznej sprawie, biegnie się lżej.

 

fot. Stowarzyszenie Monopol Warszawski