Ruszyły zapisy na bieg!

Właśnie wystartowały zapisy na drugi z trzech biegów słynnej Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Uczestnicy wystartują w sobotę 29 lipca, aby upamiętnić wydarzenia z 1944 roku i oddać hołd Bohaterom. Oprócz standardowej wersji – dostępna jest także edycja “wirtualna” biegu!

32. Biegowi Powstania Warszawskiego – jak zawsze, towarzyszyć będzie podniosła atmosfera nawiązująca do historii Polski. Warto spieszyć się z zapisem, ponieważ pierwsze 1000 numerów startowych jest dostępne w wyjątkowej, niższej cenie. Trasa o wyjątkowym znaczeniu

Uczestnicy 32. Biegu Powstania Warszawskiego będą mieli do wyboru dwa dystanse – 5 km oraz 10 km. Ten krótszy wystartuje o godzinie 20:30. Dłuższy – chwilę później, o 21:00. Oprócz wyjątkowej pory dnia, sama trasa również będzie miała unikatowy charakter. Zawodnicy pobiegną wokół miejsc związanych z wydarzeniami z 1944 roku. Linia startu obu biegów znajdzie się w pobliżu Pomnika Powstania Warszawskiego. Meta będzie natomiast usytuowana na ul. Konwiktorskiej, gdzie przebiegała linia frontu.

Mapy tras dostępne są na stronie: https://biegpowstaniawarszawskiego.pl/trasa

Dystanse rozgrywane w ramach Biegu Powstania Warszawskiego zachowują swój sportowy charakter, a trasy są atestowane. Zawodnicy, planujący uzyskać wymarzone czasy (a ze względu na porę startu, może być ku temu dogodna okazja) będą mogli skorzystać z pomocy pacemakerów.

– Bieg Powstania ma co roku szczególną atmosferę. Cieszymy się, że możemy biegać po ulicach Warszawy, a jednocześnie wspominamy bohaterstwo żołnierzy i cywilnej ludności naszego miasta. mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. – Nastrój wzmacnia wieczorna pora zawodów, biegacze startują o zmierzchu, większość dociera do mety już po zmroku. To naprawdę wspaniały bieg i godne upamiętnienie Powstańców Warszawskich, którzy zawsze towarzyszą nam na starcie. I, jestem pewna, że są dumni z kolejnych pokoleń warszawiaków i warszawianek biorących udział w tym biegu. Są dumni, że Warszawa odrodziła się piękna, aktywna, waleczna i radosna.Edycja wirtualna

W tegorocznej edycji Biegu Powstania Warszawskiego może wziąć udział każdy w… dowolnym miejscu w Polsce. Impreza będzie miała także swoją wirtualną odsłonę. Wszyscy uczestnicy startujący wirtualnie będą mieli tydzień (od 29 lipca od 5 sierpnia) na pokonanie wybranego dystansu, ale oczywiście są zaproszeni do tego, by wyruszyć na swój bieg 29 lipca o godz. 20:30, aby połączyć się symbolicznie z uczestnikami biegu w Warszawie. Uczestnicy biegu wirtualnego również otrzymają medale, a w ramach rywalizacji prowadzone będą klasyfikacje. Zapisy do wirtualnej odsłony wydarzenia startują równolegle z zapisami na bieg stacjonarny.

 

Pamiętajmy o powstańcach

Podobnie jak w zeszłym roku, 32. Biegowi Powstania Warszawskiego towarzyszyć będzie akcja #BiegamDobrze dla Bohaterów. Jest to specjalna edycja inicjatywy, której pomysłodawcą jest Fundacja „Maraton Warszawski”. Zakładając zbiórkę, możesz pomóc Stowarzyszeniu Monopol Warszawski, które zajmuje się opieką nad Bohaterami Powstania. Nieważne, jaką kwotę uda Ci się uzbierać, tutaj przede wszystkim liczy się szczytny cel. Za zgromadzenie co najmniej 300 zł do Twojego pakietu startowego zostanie dołączony wyjątkowy upominek w podziękowaniu za pomoc.

– W ramach 32. Biegu Powstania Warszawskiego po raz kolejny będziemy upamiętniać wydarzenia z 1944 roku. To wyjątkowe biegowe spotkanie i bardzo poruszający wieczór dla całej społeczności Warszawy. Już po raz drugi nasz bieg będzie wyjątkowy nie tylko przez trasę czy podniosłą atmosferę, ale także dzięki akcji #BiegamDobrze dla Bohaterów. Zapraszamy do zapisów ścieżką charytatywną – wszystkie pieniądze z wirtualnych zbiórek przeznaczamy na pomoc Bohaterom Powstania zgromadzonym przy Stowarzyszeniu Monopol Warszawski. Dla wszystkich, którzy przekroczą kwotę 300 zł na swoich zbiórkach przygotowaliśmy prezent – pakiet kulturalny. Wierzymy w biegaczy i siłę dobrej inicjatywy – mamy nadzieję, że uda zebrać się jak największą kwotę na pomoc dla Powstańców mówi Magda Skrocka, dyrektor Warszawskiej Triady Biegowej “Zabiegaj o Pamięć”.

 

Zapisy 32. Bieg Powstania Warszawskiego właśnie się rozpoczęły! Pierwsze 1000 pakietów startowych dostępnych jest w niższych cenach. Wybierz swój dystans – 5 lub 10 kilometrów i upamiętnij na biegowo ważną datę w historii Warszawy, razem z tysiącami innych biegaczy!

Zapisz się! >>>

Najważniejsze informacje >>>

Regulamin >>>