#Biegam Dobrze dla BOHATERÓW

#BiegamDobrze DLA BOHATERÓW to edycja specjalna unikalnej akcji charytatywnej Fundacji „Maraton Warszawski”. Twój udział w 31. Biegu Powstania Warszawskiego, poza wymiarem symbolicznym, może mieć wymiar realnego wsparcia. Razem mamy ogromną siłę, aby pomóc Powstańcom cieszyć się życiem!

W ramach projektu #BiegamDobrze – zapoczątkowanego w 2015 roku – biegacze charytatywni zebrali blisko 7 milionów złotych na cele dobroczynne. Tym razem nasza pomoc trafi do Bohaterów z 1944 roku.

WYJĄTKOWE ZASADY

Bieg Powstania Warszawskiego ma szczególny charakter, dlatego wyjątkowy będzie też format akcji #BiegamDobrze. W odróżnieniu od standardowych zasad projektu, udział w edycji specjalnej nie jest drogą do zdobycia pakietu startowego. Wirtualną zbiórkę dobroczynną może założyć każda osoba, która ma już nadany numer na 31. Bieg Powstania Warszawskiego. W tym przypadku akcja nie jest bowiem efektem współpracy z organizacjami dobroczynnymi, a celową inicjatywą organizatorów i uczestników. To po prostu niepowtarzalna szansa na to, by zaangażować się we wspólny szczytny cel, podziękować i okazać wsparcie Bohaterom Powstania.

DLA BOHATERÓW

Zebrane przez Ciebie środki pomogą w zapewnieniu Powstańcom Warszawskim jak najlepszej kondycji psychicznej i fizycznej. Z dobrze dobranym aparatem słuchowym, którego średni koszt to 15 000 złotych, wózkiem inwalidzkim (1000 – 1700 zł) czy chodzikiem rehabilitacyjnym (350 – 400 zł) Powstańcy Warszawscy mają szansę na udział w życiu społecznym i na pogodną codzienność.

JAK TO DZIAŁA

Masz już nadany numer startowy?

1. Zaloguj się na stronie rejestracji, wejdź w zakładkę „Twoje Biegi” i w kilka minut załóż swoją wirtualną zbiórkę charytatywną.
2. Skopiuj link do zbiórki i przekaż go swoim znajomym zachęcając ich do dołączenia do Twojej akcji, zasilenia skarbonki i wsparcia Powstańców Warszawskich. Również Ty możesz zasilić swoją zbiórkę.
3. Pamiętaj, że #BiegamDobrze nie ma limitów. Możesz ustalić swój indywidualny cel i podjąć własne wyzwanie.

Jeżeli na swojej zbiórce zgromadzisz co najmniej 300 zł – otrzymasz dostęp do bezpłatnej oferty kulturalnej Partnerów akcji #BiegamDobrze dla BOHATERÓW. To nasze podziękowanie za Twoją pomoc. Jednak niezależnie od tego, jaką kwotę uda Ci się zebrać – liczy się Twoje zaangażowanie i każda złotówka, która pomoże Tym, którzy potrzebują naszego wsparcia.


PAMIĘTAJ – W SŁUSZNEJ SPRAWIE BIEGNIE SIĘ LŻEJ!

 

——————————————————————————————————————————————————————————

Beneficjentem projektu jest Stowarzyszenie Monopol Warszawski

Stowarzyszenie Monopol Warszawski to organizacja non profit. Angażujemy się w projekty związane m.in. ze wsparciem społecznym osób wykluczonych ze szczególnym uwzględnieniem Powstańców Warszawskich, dla których w 2018 roku uruchomiliśmy jedyny w Polsce dzienny dom pobytu przy ul. Nowolipie 22.

Wraz z liczną grupą wolontariuszy koncentrujemy się na zapewnieniu Powstańcom Warszawskim jak najlepszej kondycji psychicznej i fizycznej. Organizujemy spotkania międzypokoleniowe, koncerty, wycieczki. Zapewniamy niezbędny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. Opiekujemy się 152 seniorami.

Wszystkie te działania są reakcją na coraz większy brak samodzielności, pojawiającą się samotność i izolację społeczną.

Więcej szczegółów na temat naszej działalności: https://www.monopolwarszawski.pl/

* Szczegółowe informacje o Partnerach biorących udział w projekcie zostaną opublikowane na początku lipca na stronie internetowej biegu.