Dziękujemy Biegającym Dobrze dla Bohaterów!

Po raz pierwszy akcja #BiegamDobrze Fundacji „Maraton Warszawski” zorganizowana została w nowej formule –  wszystkie zbiórki charytatywne w ramach 31. Biegu Powstania Warszawskiego miały jeden wspólny cel. Uczestnicy zarówno wirtualnej, jak i stacjonarnej edycji 31. Biegu Powstania Warszawskiego wspólnie zebrali kwotę 16 014,71 zł. Ta suma stanie się ogromnym, realnym wsparciem dla Bohaterów wydarzeń z 1944 roku.

Zbiórka oficjalnie wystartowała 6 lipca, lecz przez cały czas jej trwania – aż do 10 sierpnia, do #BiegamDobrze można było dołączyć swoją wirtualną skarbonkę. Biegacze zebrali wspólnie łącznie aż 16 014,71 zł. Dziękujemy za każdą wpłaconą kwotę! 
 
“To pierwszy raz, gdy nasza akcja organizowana jest w nowej formule. Jesteśmy dumni i zaszczyceni tym, że udało nam się zebrać tak dużą kwotę! Wielu biegaczy, którzy do tej pory nie słyszeli o Stowarzyszeniu i akcji #BiegamDobrze dołączyło się do akcji. Wiemy, że zebrane środki będą realną, namacalną pomocą dla Powstańców. Nowe wózki, opieka medyczna… Potrzeb na pewno jest wiele, a społeczność biegowa dokłada swoją cegiełkę i to napawa dumą.” – komentują organizatorzy.
 
Połączone siły biegaczy wesprą podopiecznych Stowarzyszenia Monopol Warszawski – organizacji non profit sprawującej opiekę między innymi nad Powstańcami Warszawskimi. To dla nich w 2018 roku uruchomili jedyny w Polsce dzienny dom pobytu przy ul. Nowolipie 22. Organizują spotkania międzypokoleniowe, koncerty, wycieczki. Opiekują się 152 seniorami. 
 
“Z dobrze dobranym aparatem słuchowym, którego średni koszt to 15 000 złotych,
wózkiem inwalidzkim (1000 – 1700 zł) czy chodzikiem rehabilitacyjnym (350 – 
400 zł) Powstańcy Warszawscy mają szansę na udział w życiu społecznym i na 
pogodną codzienność. Przynajmniej połowa z naszych podopiecznych czyli ok. 70 osób wymaga takiego wsparcia” – dodają członkowie Stowarzyszenie Monopol Warszawski.
 
Zebrane w akcji charytatywnej środki pomogą w zapewnieniu Powstańcom Warszawskim jak najlepszej kondycji psychicznej i fizycznej. 
 
Dziękujemy za Wasz gest i zaangażowanie!