Motyw przewodni biegu

 

Motyw przewodni nadchodzącego 33. Biegu Powstania Warszawskiego łączy sport, igrzyska i walkę o wolność!

 

33. Bieg Powstania Warszawskiego – kultowy stołeczny bieg – będzie miał swój motyw przewodni – „#OlimpijczycyWPowstaniu”.

W roku 2024 – roku olimpijskim, chcemy uczcić pamięć tych, którzy nie tylko walczyli o medale, ale i o wolność. Motyw Olimpijski pojawi się także na medalach, które uczestnicy otrzymają na mecie biegu.

– Podczas Biegu Powstania Warszawskiego zawsze przywołujemy pamięć Bohaterów, a od tego roku chcemy jeszcze bardziej wykorzystać tą sportową i patriotyczną okazję do wspominania ważnych postaci, wydarzeń, do opowiadania historii, którą należy ocalić od zapomnienia. W tym roku – olimpijskim – przywołamy pamięć sportowców, którzy walczyli nie tylko  o olimpijskie medale, ale także o wolność. – mówi Magda Skrocka, dyrektor biegu.

 

W ramach wybranego na ten rok tematu przybliżymy Wam sylwetki postaci, które zostawiły swój zarówno w historii sportu, jak i w Powstaniu Warszawskim. Pragniemy, aby pamięć o tych bohaterach przetrwała, dlatego w najbliższych tygodniach będziemy przybliżać ich sylwetki.

Pierwszym, wyjątkowym, bohaterem cyklu będzie Janusz Kusociński – rekordzista świata i mistrz olimpijski na 10 000 m z Los Angeles (1932), żołnierz i patriota. Choć „Kusy” zginął tragicznie jeszcze przed wybuchem Postania Warszawskiego, nie sposób nie wspomnieć jego postaci w kontekście osiągnięć sportowych i walki o wolność.

Zapraszamy do śledzenia facebook.com/MaratonWarszawski
oraz instagram.com/maratonwarszawski tam będą pojawiać się materiały.

 

 

Śladami historii Kampinoskiego Parku Narodowego. 30 czerwca biegamy i zwiedzamy

W nawiązaniu do motywu przewodniego biegu i pierwszej przedstawianej postaci – Janusza Kusocińskiego – zapraszamy na wycieczkę biegową organizowaną już w najbliższą niedzielę przez AKTYWNĄ WARSZAWĘ.

Będziemy przebiegać przez Palmiry, gdzie został pochowany Janusz Kusociński. Spotkanie biegowe odbędzie się 30 czerwca, start o godzinie 9:30. Miejsce zbiórki to pętla autobusowa linii 210 w miejscowości Truskaw (przystanek Skibińskiego). Stamtąd w tempie około 6 min/km pobiegniemy do Palmir i z powrotem – łącznie około 13 kilometrów. W trakcie wycieczki zaprzyjaźniony pasjonat sportu i historii opowie o życiorysie Kusocińskiego.

Puszcza Kampinoska znajdująca się w niedalekiej odległości od Warszawy, jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą trenować i podziwiać naturę. W ramach przygotowań do biegu oraz promocji aktywności odbędzie się tam wspólny trening – zapraszamy!

 

Szczegóły wydarzenia znajdziecie tutaj: facebook.com >>>