Liga Mistrzów Warszawy to formuła rywalizacji biegowej w stolicy, której inicjatorem jest Fundacja „Maraton Warszawski”. W 2022 roku postanowiliśmy przygotować dodatkowy cykl, w którym biegacze będą mieli okazję porównać swoją formę na tle innych na przestrzeni całego sezonu. Oczywiście i w tym roku akcja trwa! 


Liga Mistrzów Warszawy obejmuje 5 kultowych biegów stolicy: Półmaraton Warszawski, Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego (oba dystanse – 5 i 10 km) , Maraton Warszawski i Bieg Niepodległości.


WYNIKI LIGI MISTRZÓW WARSZAWY 2022 >>>

Ogólne zasady

Udział w Lidzie Mistrzów Warszawy nie wiąże się z koniecznością dodatkowych zapisów. Każdy uczestnik wyżej wymienionych pięciu biegów jest automatycznie wliczany do klasyfikacji cyklu. Rywalizacja odbywa się w 14 kategoriach – 7 kategorii wiekowych wśród kobiet i mężczyzn. Dzięki akcji uczestnicy zyskali możliwość walki o dodatkowe nagrody nie tylko w pojedynczych biegach, ale też na przestrzeni całego sezonu.

Wyniki Ligi są liczone przez system. Liczy się czas na mecie. Punktem odniesienia dla przelicznika jest najlepszy rezultat w danej kategorii*. Rezultaty uczestniczek i uczestników są przeliczane na punkty. Aby zostać sklasyfikowanym w Lidze Mistrzów Warszawy, trzeba jedynie wziąć udział w minimum 3 biegach z cyklu, jednak im więcej startów tym większe szansa na dobry rezultat, bo do wyniku końcowego zliczane są rezultaty z max. 4 najwyżej punktowanych imprez danego zawodnika.
Wyjątkowa rywalizacja

Unikatowość rywalizacji w ramach Ligi Mistrzów Warszawy polega na tym, że dosłownie każda sekunda z końcowego wyniku ma znaczenie – do wyniku liczy się czas na mecie, nie zaś miejsce w stawce generalnej. 


Przyjęta formuła rywalizacji, w połączeniu z listą imprez wchodzących w skład Ligi Mistrzów Warszawy sprawia, że biegacze muszą wykazać się nie tylko walecznością do samej linii mety, ale również wszechstronnością. Biegi rozgrywane są od marca do listopada i obejmują dystanse od 5 do 42,195 km. Jak wiadomo, utrzymanie wysokiej formy przez tak długi czas oraz umiejętność osiągania wartościowych czasów na różnych dystansach nie jest łatwym zadaniem. To jednak tylko zwiększa atrakcyjność rywalizacji w ramach Ligi Mistrzów Warszawy!Za nami pierwsza edycja


Pierwsza edycja Ligi Mistrzów Warszawy już za nami – rok 2023 to już druga odsłona cyklu. 

Jeszcze raz gratulujemy Mistrzom Warszawy z poprzedniego sezonu, ale wyrazy uznania i podziwu składamy wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w projekcie. Nagrodziliśmy zwycięzców w poszczególnych kategoriach – tych w cyklu jest aż czternaście! 

Nagrody rzeczowe zostały przewidziane dla całej trójki najlepszych biegaczek i biegaczy na przestrzeni całego sezonu w każdej z kategorii. Uroczyste zakończenie Ligi odbyło się w Pawilonie Edukacyjnym Kamień.

Zobacz podsumowanie spotkania i galerię zdjęć >>> https://nnmaratonwarszawski.com/aktualnosci/najlepsi-biegacze-w-stolicy-uhonorowani-podczas-finalu-ligi-mistrzow-warszawy-2022/

Sprawdź wyniki z pierwszej edycji >>> https://nnpolmaratonwarszawski.com/wyniki-ligi-mistrzow-warszawy/


Liga Mistrzów Warszawy 2023


Podczas nadchodzącego – 32. Biegu Powstania Warszawskiego oczywiście naliczone zostaną punkty w ramach rywalizacji Ligi Mistrzów Warszawy. To będzie trzeci bieg z cyklu i trzecia okazja do “zapunktowania”.


Punkty do klasyfikacji Ligi Mistrzów Warszawy można będzie zdobyć w tym roku jeszcze podczas wrześniowego 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego oraz 33. Biegu Niepodległości.


Aktywność przez cały sezon, sumienna praca i setki wybieganych kilometrów – mamy nadzieję, że nadchodzący sezon już jest dla Was udany! Trzymamy kciuki za jego dalszą część i do zobaczenia w Finale!


* Wynik zwycięzcy jest dzielony przez czasy każdego z kolejnych biegaczy na mecie, mnożony x100 i przeliczany na punkty. Jeżeli np. w biegu na 10 km zwycięzca danej kategorii osiągnie czas 40 minut, to rezultat ten wart jest 100 punktów. Zawodnik z tej samej kategorii z czasem 45 minut otrzyma 88,889 punktów (według wzoru 40:45 x100 punktów). Warto zwrócić uwagę, że na wynik punktowy mają wpływ nie tylko biegacze, którzy dobiegną na kolejnych miejscach, ale także zwycięzca. Gdyby w naszym przykładzie najszybszy zawodnik osiągnął rezultat 39:30, czas 45 minut dałby o ponad punkt mniej: 87,778 punktów.

WYNIKI LIGI MISTRZÓW WARSZAWY 2022 >>>

REGULAMIN LIGI MISTRZÓW WARSZAWY 2022 >>>